Otvorený kurz

MBSR: Mindfulness-Based Stress Reduction – 8 týždňový kurz

Stres a záťaž zažívame takmer všetci. MBSR je vedecky overená metóda, ako narábať s prežívaním stresu, lepšie zvládať zaťažujúce myšlienky a náročné emócie. Tento program vám tiež umožní intenzívnejšie vnímať príjemné chvíle v živote a pociťovať viac vnútorného pokoja.

MBSR vznikol v roku 1979 na lekárskej fakulte Massachusettskej univerzity v USA pod vedením Jon Kabat-Zinna. Je to klinicky overená metóda, ktorá znižuje stresové reakcie, posilňuje mentálne zdravie a zlepšuje kognitívne schopnosti (pamäť, pozornosť, chápanie a rozhodovanie sa).

OBSAH KURZU

Môžete sa tešiť na 8 stretnutí v trvaní 2.5 hodiny jedenkrát do týždňa vo večerných hodinách a jednodňové stretnutie cez víkend po 6. týždni. K tomu dostanete nahrávky meditácií, ktorým sa budete venovať doma. Kurz zahŕňa individuálnu úvodnú konzultáciu a konzultáciu po skončení kurzu.

Kurz bude prebiehať osobne v malej skupinke (4-12 účastníkov).

Ak máte záujem prihlásiť sa na kurz, kontaktujte nás do 15.3.2022. Následne si s Vami dohodneme termín úvodnej konzultácie. Úvodná konzultácia je bezplatná, na nej si potvrdíme, či je pre vás kurz vhodný.

CIEĽ KURZU

  • Budete lepšie zvládať náročné situácie
  • Pocítite väčší vnútorný pokoj a budete viac vnímať príjemné chvíle v živote
  • Naučíte sa ako vedome odpovedať na stres namiesto obvyklej reaktivity
  • Zistíte, ako je možné lepšie narábať s negatívnymi myšlienkami, emóciami a vnútorným napätím
  • Meditácia patrí k mindfulness, preto zažijete rôzne typy meditácií
  • K vedecky potvrdeným benefitom kurzu patrí aj zlepšenie zdravia, imunity a kvality spánku

Po absolvovaní MBSR  kurzu budete zvládať stres, ťažkosti, vypäté situácie a náročné emócie s väčšou ľahkosťou a prežívať život kvalitnejšie. Pomôže vám, ak cítite príznaky syndrómu vyhorenia a funguje aj ako prevencia vyhorenia.

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadom kurzu, napíšte nám.

Termín

Utorky  19.3., 24.3., 2.4., 9.4, 16.4., 23.4., 30.4. a 7.5. od  18.00 do 20.30

Odporúčanou súčasťou kurzu je aj deň mindfulness, ktorý sa uskutoční 28.4. od 9.00 do 14.30

Miesto:
Detské centrum Ihrisko, Halašova 25/A, Bratislava – Nové Mesto
Cena:

275 Eur za celý kurz.

Cena zahŕňa úvodnú konzultáciu, 8 stretnutí v trvaní 2,5 hodiny a jedno víkendové stretnutie, konzultáciu po skončení kurzu, materiály a nahrávky meditácií.

Pedagogickým  a zdravotníckym pracovníkom poskytujem kurz za cenu 220 Eur, takisto aj ľuďom, ktorí cítia, že kurz by im pomohol a momentálne si nemôžu dovoliť plnú cenu.

LEKTORI:

Eva Zavacká

Eva Zavacká

psychologička, koučka

Prihláste sa