Ako psychodiagnostika pomáha ľuďom vyjsť na vrchol (doslovne)

Ako psychodiagnostika pomáha ľuďom vyjsť na vrchol (doslovne)

Práca s ľuďmi a spoznanie seba a svojho tímu je dôležitá nielen v práci. Nedávno sme mali šancu pomôcť skupine slovenských horolezcov, ktorá sa chystá vystúpiť alpským štýlom na himalájsku osemtisícovku Makalu. Ide o piaty najvyšší vrch Zeme, vysoký 8 463 m n. m, ktorý leží na hraniciach Nepálu s Čínou, v Nepálskych Himalájach.

Jedna z otázok, ktorú si členovia expedície kládli znela:”Ako predísť neefektívnej komunikácii a impulzívnym reakciám?” Individuálna psychodiagnostika a spoločný tímový profil (diagnostika Lumina Learning) im ukázali, ako sa môže meniť správanie jednotlivcov v ich tíme počas záťažových situácií, ktoré ich čakajú. Dáša Spillerová s nimi prediskutovala, ako využiť toto hlbšie poznanie svojich prejavov v záťaži pre udržanie konštruktívnej komunikácie počas celej doby expedície. Zaujímavá bola diskusia na tému ako vyťažiť z rozdielnosti pováh maximum a skĺbiť naplnenie športových ambícií s potrebou bezpečného návratu.

Veľmi nás potešilo, keď sme dostali spätnú väzbu od vedúceho výpravy:

“Osobne ma tieto informácie, ako aj rozhovor s Dášou v Kitsee veľmi zaujal a považujem ich za veľký prínos pre našu expedíciu a objasnenie pováh jednotlivých členov. Podľa toho ako chlapcov poznám, výsledky zodpovedajú realite a takto podané na papiery, či už slovom alebo graficky sú veľmi prehľadné a zrozumiteľné. Robíte užitočnú a profesionálnu prácu.
Chcem sa Vám poďakovať v mene celého tímu za úsilie, ktoré ste vyvinuli pri práci s nami. Zároveň Vám všetkým prajem veľa úspechov v pracovnom aj osobnom živote.” Tibor Hromádka, Vedúci výpravy

Držíme im palce a želáme veľa síl pri výstupe! :)

expedicia_príprava_lumina_diagnostika

expedicia_príprava_lumina_diagnostika

 

 

Autorky článku:

Dáša Spillerová, Managing Partner, ADDA Consultants

Simona Socratousová, Consultant, ADDA Consultants