3 tipy na príjemný víkend – umenie, čokoláda a komédia :)

3 tipy na príjemný víkend – umenie, čokoláda a komédia :)

Milí priatelia, dnes Vás v našich tipoch pozývame navštíviť unikátny polostrov umenia, preskúmať záhady továrne na čokoládu a spoznať jednu rozvetvujúcu sa francúzsku rodinku… 🙂

 

Tip na film

Čo sme komu urobili?

Do kín mieri pokračovanie úspešnej francúzskej komédie pod názvom “Čo sme komu zase urobili?” a tí, ktorí nevideli pôvodný film z roku 2014, majú teda najvyšší čas dohnať zameškané 🙂

Francúzske dielo „Čo sme komu urobili?“ je nenáročné, zábavné a svieže – komédia, ako ju človek očakáva. Pekne rozohraný príbeh tradičných francúzskych rodičov, ktorí viac či menej úspešne zvládajú manželov svojich dcér, vďaka ktorým sa stávajú tou najviac multi-kulti rodinou, o akej sa im ani nesnívalo. Popri príjemnom situačnom humore prináša aj otázku, či sme naozaj takí tolerantní, ako chceme byť a pripomína, že je načase čeliť iracionálnemu strachu – tým skôr, ak “nejde o myši”, ale ľudí iných národností, či vyznaní.

Uvidíme, ako príbeh rozvinie aktuálne pokračovanie 🙂

 

Tip na knihu

Charlie a továreň na čokoládu

Roald Dahl

Magický svet, v ktorom vzniká čokoláda – svet, o ktorom sníva takmer každé dieťa. Útroby tohto fantastického sveta spoznáva malý Charlie Bucket spolu s ďalšími deťmi, ktoré získali vytúženú Zlatú vstupenku do tajuplnej továrne excentrického Willyho Wonku.

Umpalumpovia, veveričky, čokoládové vodopády aj technológia premiestňovania – to všetko čaká na malých objaviteľov. Čo však od tejto návštevy očakáva samotný majiteľ Willy? A čo si z nej (okrem čokolády) odnesú jednotlivé deti?

Príbeh Roalda Dahla bol prvý krát publikovaný v roku 1964, dočkal sa dvoch filmových spracovaní a pokračovania “Charlie a sklený výťah” z roku 1971. Inšpiráciu autor vraj čerpal zo svojich zážitkov, kedy vypomáhal v továrni na výrobu čokolády, ako aj z konkurenčného boja dvoch čokoládových gigantov Cadbury a Rowntree’s, medzi ktorými prebiehalo večné súperenie a utajovanie originálnych receptúr.

Tak, ako väčšina Dahlových kníh, aj tento sladký príbeh skrýva fantazijné prvky a výchovné lekcie o hodnotách a postojoch detí i dospelých.

 

Tip na výlet

Danubiana

O tom, že múzeá môžu byť vzdušné, romantické a plné života, svojich návštevníkov už 19 rokov presviedča Múzeum moderného umenia Danubiana na špeciálnom polostrove na Dunaji, ležiacom na hraniciach troch štátov – Slovenska, Maďarska a Rakúska.

Prehliadku diel slovenských i zahraničných umelcov dotvára atmosféra rieky, meniaca sa každým dňom i ročným obdobím. Väčšina návštevníkov si dopraje aj príjemný oddych pri káve a koláčiku v štýlovej kaviarni s cukrárňou a svoj pobyt na polostrove ukončia prechádzkou po sprístupnenej streche múzea, obdivujúc diela výtvarníkov i prírody, ktorá tento svet umenia obklopuje a dotvára.

Otváracie hodiny i podrobné informácie nájdete na www.danubiana.sk