Keď manažér odmietne dobrého kandidáta

Keď manažér odmietne dobrého kandidáta

Poznáte ten pocit, keď konečne nájdete výborného kandidáta na otvorenú pozíciu a manažér ho v poslednom kole zamietne?

Nestalo sa to prvýkrát, takže pre túto chvíľu „potlačíte“ všetky pocity a snažíte sa obhájiť svojho kandidáta. Avšak konštatovanie „iný sem za ten plat nepôjde“ alebo „to bol najlepší z tých troch“ vtedy veľmi nepomôžu.

Predstavte si, že v takejto chvíli máte v ruke grafické zobrazenie toho, kde si manažér s kandidátom pravdepodobne “sadnú” a kde to môže najmä zo začiatku škrípať. Spolu s vašimi odporúčaniami ako najlepšie viesť  takéhoto nového kolegu (ktoré z grafického profilu viete identifikovať) máte v rukách argumenty, ktoré dajú vašej diskusii s manažérom presvedčivejší ale aj profesionálnejší rozmer. Získate v  jeho očiach status rovnocenného partnera, ktorý mu vie byť oporou v procese adaptácie a začleňovania nových pracovníkov do tímu.

Posunuli ste sa z pozície „recruitera, čo robí pohovory a dodáva kandidátov“ do pozície skutočného business partnera, ktorý vie pomôcť manažérovi viesť nových pracovníkov k vysokej zaangažovanosti, zapojeniu ich jedinečnej kreativity a predísť ich sklamaniu či  predčasnému odchodu, len preto, že si zdanlivo „nesadli“.

Technika výberového rozhovoru Perfect Match Interview vám toto umožní. Osvojili si ju už desiatky recruiterov z medzinárodných firiem ako VUB, U.S. Steel, KIA, Holcim, St. Nicolaus, Lyreco, Slovak Telekom a ďalšie.

Najbližší kurz sa koná už 9.-10.3.2016 v Bratislave. Prihláste sa do 22.1. za zvýhodnenú cenu. Viac informácií získate na: http://adda_old.mediagrape.sk/rozvojove-programy/otvorene-kurzy/perfect-match.

Prajem vám úspešné výbery a pekný deň!